Höhe Wand a Raxalpe

Höhe Wand a Raxalpe
 • Počet dní 3
 • Cena 3 000 Kč
 • Náročnost střední
Detail akce

Skvělé ferraty ve Štýrsku

Skvělé ferraty ve Štýrsku
 • Počet dní 3
 • Cena 3 500 Kč
 • Náročnost střední
Detail akce

Ferrato-jóga víkend

Ferrato-jóga víkend
 • Počet dní 3
 • Cena 3 800 Kč
 • Náročnost střední
Detail akce

Jóga-pilates víkend

Jóga-pilates víkend
 • Počet dní 3
 • Cena 1 000 Kč
 • Náročnost začátečníci
Detail akce

Eisenerz - Štýrsko

Pohled na dvoutisícový Kaiserchild

Úchvatná oblast spadající pod severních vápencové Alpy patří mezi poklad Rakouska. Místní zajištěné cesty byly v časopise Lidé&Hory popsány jako ferratové perly. Příroda zde vytvořila umělecké dílo, ze kterého se vám rozklepu kolena. Úžasem a možná i strachem.


Popis oblasti


Na ferratě Kaiser Franz Joseph 800 metrů nad malebným jezerem Leopoldsteinersee se pravda emoce značně mísí. To je ale jen malá ochutnávka toho, co oblast Ennstalských Alp nabízí. Celému pohoří dominuje Hochtor (2369 m) skryt uprostřed národního parku Gesäuse, jež protíná řeka Enns. Mezi vodáky známá, však pod stínem významějšího toku, řeky Salzy.   

Středobod zájmu tvoří městečko Eisenerz, které se může pochlubit dvěmi dominatami a také dvěma skvělými ferratami v okolí. Dominatou jest monumantální most překlenující údojí a nesoucí hlavní dopravní tepnu. Duhou dominantu tvoří místní lom, který dokresluje okolní panorama.

 

První ferrata nese název podle města - Eisenerz klettersteig. Místní si ji velmi cení, možná právě proto k ferratě vede jako bariéra náročných 700 výškových metrů lesem. Samotná ferrata na úrovni C/D po předchozí dřině ale stojí za to. Absolutní ferratovou špičkou je však o něco vzálenější zajištěná cesta na vrchol Kaiserchild (2085m). Okořeněná také bezmála hodinovým nástupem a na závěr 40 metrů dlouhým nepálským mostem patří, podle nás, mezi ferratový TOP.


Dva dny nestačí


Samostatnou kapitolou je ferratové hřiště u městečka Johnsbach. Místní spolek horských průvodců dal skále zajímavou podobu. Podařilo se tak na jednom místě soustředit skvělé ferratové lezení, pro zájemce dokonce v převisu, lanový most, slaňování a k tomu pro skupiny s průvodcem, například s námi, tři kladky mezi skalními vrcholky.

Štýrsko, to jsou jsou také Göstlingské Alpy, které znají lyžaři spíše jako středisko Hochkar. Právě zde vyrostla další perla, Heli - Kraft - klettersteig. Superdlouhý traverz, nijak náročný pro začátečníky, zajímavý pro zkušené, ideální délka i skladba.

Pokud toužíte po horském dobrodružství, je střední Rakousko skvělou volbou. Protkané horolezeckými, železnými i pěšími cestami obtékané průzračnými řekami jsou zdejší pohoří trefou do černého. Za nás osobně jsou akce do oblasti Eisenerzu hodnoceny jako nejoblíbenější volba.
 

Tip: Vydejte se na luxusní ferraty ve Štýrsku


Experimentální foto nad Leopoldsteinersee. Most do města Eisenerz. Kamenný lom ve městě Eisenerz. Průzračná řeka Enns.

 

Jiné destinace a oblasti


   

Kemp Weiberlauf

Nenápadný kemp Weiberlauf položený na řece Salze asi 20 minut jízdy od městečka Eisenerz je skvělou základnou pro všechny, kteří míří do zdejší oblasti. Není žádným překvapením, že zde běžně potkáte české nebo slovenské "Ahoj!". Pro ferratové nadšence a horské dobrodruhy je Weiberlauf skvělým místem.

Kemp Forstgarten

Kemp "Lesní školka" (z něm. Fortsgarten) je skvělý útočištěm přímo ve středu národního parku Gesäuse - který je součástí Ennstalských Alp - pro všechny, kteří míří do této oblasti za turistikou, nebo ferratami. Kempem hrdě stráží vrchol Planspitze (2114 m.n.m.) a obtéká řeka Enns.


Zůstaňte s námi