Höhe Wand a Raxalpe

Höhe Wand a Raxalpe
 • Počet dní 3
 • Cena 3 000 Kč
 • Náročnost střední
Detail akce

Skvělé ferraty ve Štýrsku

Skvělé ferraty ve Štýrsku
 • Počet dní 3
 • Cena 3 500 Kč
 • Náročnost střední
Detail akce

Ferrato-jóga víkend

Ferrato-jóga víkend
 • Počet dní 3
 • Cena 3 800 Kč
 • Náročnost střední
Detail akce

Jóga-pilates víkend

Jóga-pilates víkend
 • Počet dní 3
 • Cena 1 000 Kč
 • Náročnost začátečníci
Detail akce

Vánoční dárek

Víkend v Jeseníkách s ubytováním

Milí přátelé, jsme rádi, že jste si v cestě za dobrodružstvím letos vybrali právě nás a naši cestovní agenturu. Věříme, že se vám s námi na horách líbilo (ať už jste se třásli strachem na ferratě, nebo zimou uprostřed zasněžených hor) a rádi bychom vám vaši důvěru oplatili.

Ve spolupráci s UP Olomouc jsme uspořádali tři krásné zimní túry na sněžnicích. Účast na akcích je pro každého zdarma. Pokud tedy máte chuť poznat zasněžené Jeseníky, srdečně vás zveme do "našich" hor.

Pro vás, naše zákazníky, máme ještě speciální bonus. Po každém z těchto sněžnicových akcí bude k dispozici trampská chata Bystřiny. Pokud chcete tedy do Jeseníků zavítat na celý víkend a strávit příjemný večer v přátelském kolektivu dalších horalů, máte ideální příležitost a jste zváni :)
 

Plán akcí


Sobota
30. ledna

   

Ovčárna - Vysoká Hole (1464m) - Skřítek
12 km, stoupání 300 m, klesání 750 m, čas 5-7 hodin

Úžasný přechod hřebene Jeseníků mimo hlavní turistické trasy, se sněžnicemi na nohou, vstříc zasněžené krajině. Z Ovčárny na Vysokou Holi, ze které je nádherný výhled na krále Jeseníků - Praděd, prohlédneme si Velký kotel, nejznámější jesenický lavinový svah a budeme se kochat výhledy až na Pecny, odkud sestoupíme k chatě Skřítek zpět do civilizace.

Přidejte se k akci na facebooku.

Sobota
13. února
   

Ramzová - Smrk (1125m) - Horní Lipová
13 km, stoupání 550 m, klesání 750 m, čas 5-7 hodin

Příjemný výlet až na hranici s Polskem, při kterém vystoupáme na 1124m vysoký Smrk, nejvyšší horu Rychlebských hor, ze kterého je krásný výhled na celé toto trochu zapomenuté pohoří. Na sestupu navštívíme vyhlášený samoobslužný Lesní bar, unikátní Jesenický projekt. To vše se sněžnicemi na nohou nádhernou zimní krajinou.

Přidejte se k akci na facebooku.

Sobota
27. února
   

Stříbrnice - Králický Sněžník (1424m) - Stříbrnice
13 km, stoupání 1000m, klesání 1000m, čas 6-7 hodin

O něco delší výstup k pramenu řeky Moravy, při které se budeme brodit sněhovou nadílkou a přitom kopírovat polskou hranici až na Králický Sněžník, kde se mimo jiné nachází unikátní trojmezní bod. Z vrcholu je nádherný výhled daleko do Polska a přes lavinový svah do údolí řeky Moravy. Při sestupu nás čeká odměna na chatě Návrší.

Přidejte se k akci na facebooku.

 

Informace


Jedná se o zimní akce, proto je potřeba počítat se zimní výbavou. V Jeseníkách je nádherná zima, ale taky tady umí pěkně mrznout a foukat. Součástí zimní výbavy jsou také sněžnice, které silně doporučujeme (nejsou podmínkou). Pokud nemáte vlastní, na tyto jednodenní výlety vám můžeme půjčit sněžnice a hole za 190 Kč / den.

Rezervace a dotazy posílejte na honza@lavivatravel.cz, nebo mi zavolejte na 725 110 593.

 

Chata Bystřiny


Tramská chata Bystřiny leží na úpatí Králického Sněžníku. Postavili ji trampové pro další přátele turistiky, přírody a outdoorových aktivit. Na chatě chybí tekoucí voda (kterou nahrazuje nedaleký potůček) a elektřina (svíčky a petrolejka). Pro někoho úskalí, ale na druhou stranu, co víc může sblížit kolektiv? :)

V dolní části se nachází společenská místnost, kamínka, kuchyňka a nejzarputilejší ponocovači zde většinou tráví i noc. Pro ostatní je k dispozici pro nocování celé patro. Je potřeba počítat s karimatkou a spacákem.

Kapacita chaty je cca 20 lidí, ale dobrých lidí se prý vejde... Uvidíme, v jakém počtu se tu o sobotních večerech potkáme :)


Zůstaňte s námi